Loading

Neden E-Defter ?

Hız, güven, tasarruf ve doğa dostu !

E-Çözümler içerisinde sağlanan faydaların ortak paydaları E-Defterde sizlere avantaj sağlamaya devam ediyor. Maddi tasarruf, Verilerinizin güvenliği ve düzeni, doğa dostu oluşuyla işlerinizi, çözümlerinizi ve maddiyattaki kazancı daha sağlıklı iş yönetme süreçleri sağlayacaktır.

E-Defter Hakkında Merak Ettikleriniz ?

E-Defter Hakkında Merak Ettikleriniz

E-Defter, şekil hükümlerinden bağımsız olarak Vergi Usul Kanununa ve Türk Ticaret Kanununa göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri tümünü kapsayan kayıtlar bütününe denir.
Defterlerini elektronik ortamda oluşturmak, kaydetmek, muhafaza ve ibraz etmek isteyen gerçek ve tüzel kişi mükelleflerin E-Defter kullanabilmesi için;

1- Tüzel kişi ve mükelleflerin E-Fatura teknolojisinden yararlanma izinlerinin olması ve Mali Mühür temiş etmiş olmaları gerekir.
2-Gerçek mişi mükelleflerinin 5070 sayılı kanuna göre NES(Nitelikli Elektronik Sertifikası) sertifikasına sahip olmaları gerekir.
3- E-Defter tutulması için; kaydedilmesi, onay alması ve saklanması tastiğinde kullanılacak yazılımın uyumluluk onayı alması gerekmektedir.
E-Deftere Geçiş süreci için 2 yol izleyebilirsiniz;

1- Uyumluluk onayı almış bir yazılımın onayı
2-E-Defter yazılımının mükellef tarafından geliştirilmiş olması gerekir.
Elektronik-Defter ile kağıt kalabalığından kurtulur hem kendinizin hem personelinizin fiziksel yorgunluktan arınmasını sağlayabilir çevre dostu bir yapı ile tanışabilir ve işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.
Fiyatlandırma Süreci için gerek elektronik posta yoluyla gerek iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp avantajlı ve makul teklifler alabilirsiniz.

E-Defter Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey !

Tüm ERP ve yazılımlarla entegre olabilen FATURATURKA ile süreçlerinizi hızlandırmanın avantajını yaşayın ve fiyat performans farkını kendi gözlerinizle görün.

E-Defteri Kimler Kullanabilir ?

1 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği'nde yer alan şartları taşıyan gerçek ve tüzel kişiler e-defter tutabilir.

e-Defteri nasıl kullanmaya başlarım

https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/ linkinden tüzel kişiler kendilerine ait mali mühür, gerçek kişiler ise kendilerine ait mali mühür veya elektronik imza ile başvurusunu internet üzerinden yapabilir. Kullanıcılar elektronik fatura uygulaması için temin ettiği mali mührünü elektronik defter uygulamasına başvurmak içinde kullanabilir. Bunun dışında posta yolu ile başvurular kabul edilmemektedir. Ancak kendi yazılımlarını kullanarak e-Defter kullanıcısı olmak isteyen firmalar, programları için Gelir İdaresi Başkanlığından uyumlu yazılım onayını aldıktan sonra e-Defter uygulamasında kullanıcı olmak için kağıt başvuru yapmaları gerekmektedir.

Uygun Fiyat ?

e-Defter geçişi için avantajlı fiyat tekliflerimiz için bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek

Hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında uzaktan bağlantı yahut telefon bağlantısı ile anında destek sunuyoruz

e-Defter Geçiş Süreci
Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz